Pajace/Gianni Schicchi

Opera na Zamku w Szczecinie
Opera na Zamku
Szczecin 70-953, ul. Korsarzy 34
Reżyseria
Michał Znaniecki
Kategoria
Opera
Długość
1 godz. 30 min

Opis


Uwaga! Przed wizytą w Operze konieczna jest wymiana Vouchera MultiTeatr na bilet na stronie www.multiteatr.pl

Gianni Schicchi to jedyna opera komiczna Giacoma Pucciniego i do dziś aktualna. „Z kogo się śmiejecie? Z siebie samych...” mawiał Gogol. Puccini w swojej jednoaktówce opisuje relacje rodzinne, miłość ojcowską i manipulacje córki, chciwość i zawiść rodem z polskiego piekiełka narodowego – śmierć bogacza, testament i próby przejęcia przez każdego z członków rodziny jak największej części majątku…

Idąc za wskazówkami prologu Ruggera Leoncavalla i epilogu Giacoma Pucciniego, obejrzymy dwa światy. Wspólnym mianownikiem obu inscenizacji będzie postać Tonia z Pajaców tego pierwszego kompozytora. To jego słowa otwierają i zamykają opery. Spektakl jest niejako teatrem w teatrze: trupa Cania Pajaca przedstawia komedyjkę rodem z Boskiej komedii, a w drugiej części pokażemy commedię dell’arte zakończoną tragedią rodem z Leoncavalla. Widzimy więc aktorów wychodzących z ról i żyjących własnym życiem, z komiczną maską jako metaforą naszego codziennego życia i udawania. 

W drugiej części spektaklu, podczas Pajaców, zobaczymy zakulisowy świat opery, z jej garderobami, mechanizmami, a nawet piknikiem widzianym z lotu ptaka. Ciągła zmiana dekoracji, demontaż, ustawianie świateł ukażą nam dobitnie życie jako parabolę teatru, sceny, na której umieramy przez wiele lat i nikt się nie śmieje tak jak w operze przy długich ariach śmierci. Czy uda nam się zachować równowagę między głęboką refleksją i satyrycznym rysem postaci Leoncavalla i Pucciniego? Będziemy nad tym pracować

Dostępne terminy


sobota 02 kwietnia 2022 | 19:00
niedziela 03 kwietnia 2022 | 18:00

Jak dokonać wymiany voucherów na bilety


  1. Z listy powyżej wybierz termin spektaklu.
  2. Na mapie Sali oznacz miejsca, które najbardziej Ci odpowiadają. Jeśli sala ma miejsca nienumerowane, podaj liczbę miejsc.
  3. Dla każdego wybranego miejsca podaj kod Vouchera MultiTeatr (jeden Voucher uprawnia do wymiany na jeden bilet).
  4. Podaj Swoje dane oraz adres email, na który mają zostać przesłane bilety.
  5. Po poprawnej weryfikacji kodów Voucherów MultiTeatr, bilety otrzymasz w formie pliku PDF, do samodzielnego wydruku.
  6. Bilety należy okazać w teatrze przy wejściu na salę, bezpośrednio przed spektaklem (w wyjątkowych sytuacjach mogą zostać Państwo poproszeni o okazanie biletów w kasie teatru).

W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z dokonaniem wyboru miejsc na wybrany spektakl, prosimy o kontakt z info@multiteatr.pl.

Mapa