„Pieśni Leara” i „Raport Kasandry” jednego wieczoru!

Teatr Pieśń Kozła
Radio Wrocław
Wrocław , Karkonoska 10
Typ
Spektakl

Opis


Teatr Pieśń Kozła zaprasza na niezwykłe wydarzenie. Dwa spektakle: „Pieśni Leara” i „Raport Kasandry” jednego wieczoru w Sali koncertowej Radia Wrocław.

To niepowtarzalna muzyczna i teatralna uczta. Zagłębimy się w świat energii i rytmów rządzących szekspirowskim dramatem „Król Lear”, po czym oddamy się rytualnym korzeniom teatru i mitologii przemawiającej do nas polifonią dźwięków.

28.06.

Godz. 19.30 – Pieśni Leara

Godz. 21.00 – Raport Kasandry

29.06.

Godz. 19.30 – Pieśni Leara

Godz. 21.00 – Raport Kasandry

30.06.

Godz. 19.30 – Pieśni Leara

Godz. 21.00 – Raport Kasandry

 

PIEŚNI LEARA

Pieśni Leara nie są linearną opowieścią, lecz ukazują świat energii i rytmów rządzących szekspirowskim dramatem. Zespół skoncentrował się na wyborze kluczowych scen z Króla Leara, które posłużyły za inspirację do snucia historii za pomocą słów, gestów i muzyki. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego „dramatycznego poematu”. Muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem, kreuje relacje międzyludzkie.

Międzynarodowa premiera Pieśni Leara odbyła się na Fringe Festival w Edynburgu 
w sierpniu 2012 roku. Podczas festiwalu spektakl uhonorowany został aż trzema prestiżowymi nagrodami: Fringe First, Herald Archangel oraz Musical Theatre Matters AwardPieśni Leara zajęły również 1. miejsce w rankingu wszystkich spektakli teatralnych wystawianych w Edynburgu prowadzonym przez The List.

Reżyseria: Grzegorz Bral

Muzyka: Jean-Claude Acquaviva, Maciej Rychły

Obsada: Anu Almagro, Anna Grycan , Monika Dryl, Natalia Voskoboynikov, Katarzyna Janekowicz, Olga Kunicka, Volodymyr Andrushchak, Mikołaj Bońkowski, Sebastian Mach, Dimitris Varkas, Łukasz Wójcik, Bogdan Koca i Maciej Rychły

RAPORT KASANDRY

Teatr Pieśń Kozła stworzył unikatową formę koncertu eksplorującego rytualne korzenie teatru, w którym muzyczność tworzy teatralność. Rzeczywistość mitologiczna przemawia do nas polifonią dźwięków. Kiedy Fryderyk Nietzche formułował tezę o „narodzinach tragedii z ducha muzyki” nie zdawał sobie sprawy jak trafione są jego intuicje. Muzyka jest nielinearnym językiem opisującym w postaci metafor i podświadomych symboli dramat Eurypidesa „Trojanki”.

„Raport Kasandry” jest opowieścią o losie czterech głównych bohaterek tragedii „Trojanki”. Po zdobyciu Troi, Achajowie nie zabijają kobiet. Przygotowują im los o wiele gorszy – los niewolnic podzielonych pomiędzy okrutnych zwycięzców. Powstaje świat oparty na nienawiści. Zbudowane zostają związki oparte na przemocy i uzależnieniu. Męscy bohaterowie uznający się za zwycięzców, czynią z podbitych kobiet seksualne niewolnice. Starożytna historia jakże boleśnie staje się obecna we współczesnych realiach.

Teatr Pieśń Kozła - z muzyczności tworzy głównego bohatera i w ten sposób uniwersalizuje problem. Kilkanaście polifonicznych pieśni śpiewanych przez dziewięciu wokalistów formuje doskonałą energię. Kompozycji towarzyszą teksty zainspirowane europejską myślą egzystencjalną i mitologią

Reżyseria – Grzegorz Bral

Obsada: Volodymyr Andrushchak, Mikołaj Bońkowski , Paweł Frasz, Piotr Gałek, Anna Grycan, Aleksandra Michniewicz, Urszula Milewska, Natalia Voskoboynikov, Łukasz Wójcik

Dostępne terminy


Jak dokonać wymiany voucherów na bilety


  1. Z listy powyżej wybierz termin spektaklu.
  2. Na mapie Sali oznacz miejsca, które najbardziej Ci odpowiadają. Jeśli sala ma miejsca nienumerowane, podaj liczbę miejsc.
  3. Dla każdego wybranego miejsca podaj kod Vouchera MultiTeatr (jeden Voucher uprawnia do wymiany na jeden bilet).
  4. Podaj Swoje dane oraz adres email, na który mają zostać przesłane bilety.
  5. Po poprawnej weryfikacji kodów Voucherów MultiTeatr, bilety otrzymasz w formie pliku PDF, do samodzielnego wydruku.
  6. Bilety należy okazać w teatrze przy wejściu na salę, bezpośrednio przed spektaklem (w wyjątkowych sytuacjach mogą zostać Państwo poproszeni o okazanie biletów w kasie teatru).

W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z dokonaniem wyboru miejsc na wybrany spektakl, prosimy o kontakt z info@multiteatr.pl.

Mapa