sala Bogusławskiego

Adres
00-077 Warszawa
Plac Teatralny 3
Telefon
22 69 20 604, 22 69 20 664

sala Bogusławskiego

Scena główna Teatru Narodowego jest od strony technicznej jedną z najnowocześniejszych scen w Unii Europejskiej. Bogate wyposażenie w urządzenia mechaniki sceny, urządzenia oświetleniowe, urządzenia dźwięku i wideo stwarza reżyserom i scenografom, komfortowe warunki do realizacji spektakli.

Scena wyposażona jest w sześć napędzanych hydraulicznie zapadni scenicznych i oświetlana przez ponad 300 różnego rodzaju aparatów oświetleniowych, w tym aparaty najnowszej generacji z systemem programowania, zdalnego sterowania zmianą barw świateł i zmianą efektów świetlnych. Wokół widowni umieszczono 18 głośników, co umożliwia uzyskanie tzw. dźwięku przestrzennego. Na scenie zainstalowane są 4 głośniki zapewniające aktorom odsłuch oraz umożliwiające odtwarzanie muzyki i efektów z głębi sceny. Ponadto scena wyposażona jest w system 30 mikrofonów bezprzewodowych.

Widownia (parter, balkon, 6 lóż bocznych) liczy 597 miejsc. Architektura widowni i foyer przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych, posiada bezprzewodowy system nasłuchu akcji scenicznej oraz system audiodeskrypcji.