Twórcy obrazów

Teatr Narodowy w Warszawie
scena Studio
Warszawa 00-094, ul. Wierzbowa 3 (wejście od ulicy Fredry)
Reżyseria
Artur Urbański
Obsada
Anna Seniuk (Selma Lagerlöf), Marta Wągrocka (Tora Teje), Piotr Grabowski (Wiktor Sjöström), Marcin Przybylski (Juliusz Jaenzon)
Kategoria
Teatr
Typ
Dla Dorosłych
Długość
2 godz. 20 min

Opis


Autentyczne postaci. Prawda o istocie tworzenia i odpowiedzialności w sztuce. W roli szwedzkiej pisarki-noblistki - Anna Seniuk.

Rok 1920. Reżyser Wiktor Sjöström pracuje nad filmem Woźnica śmierci według powieści Selmy Lagerlöf – dziełem, które przejdzie do historii kina. Przed projekcją pisarka poznaje Torę Teje, aktorkę u progu kariery. Bezczelna dziewczyna prowokuje wyniosłą Selmę do ujawnienia sekretów jej twórczości. W coraz bardziej napiętej atmosferze, pośród inteligentnych polemik następuje zderzenie twórczych ambicji i starcie potężnych kobiecych indywidualności.
„Tekst Enquista jest swoistą psychodramą – mówi reżyser Artur Urbański. – Zaczynają opadać płaty betonu, którymi na co dzień jesteśmy opancerzeni po to, żeby jakoś przetrwać. Ciekawe jest to, co kryje się pod tym betonem. Próbujemy dokopać się do uczuć, które powodują bohaterami, które powodują nami…”

 

Uprzejmie informujemy, że ze względu na układ sceny, spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na widownię. Prosimy o punktualne przybycie na spektakl.

 

Dostępne terminy


Jak dokonać wymiany voucherów na bilety


  1. Z listy powyżej wybierz termin spektaklu.
  2. Na mapie Sali oznacz miejsca, które najbardziej Ci odpowiadają. Jeśli sala ma miejsca nienumerowane, podaj liczbę miejsc.
  3. Dla każdego wybranego miejsca podaj kod Vouchera MultiTeatr (jeden Voucher uprawnia do wymiany na jeden bilet).
  4. Podaj Swoje dane oraz adres email, na który mają zostać przesłane bilety.
  5. Po poprawnej weryfikacji kodów Voucherów MultiTeatr, bilety otrzymasz w formie pliku PDF, do samodzielnego wydruku.
  6. Bilety należy okazać w teatrze przy wejściu na salę, bezpośrednio przed spektaklem (w wyjątkowych sytuacjach mogą zostać Państwo poproszeni o okazanie biletów w kasie teatru).

W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z dokonaniem wyboru miejsc na wybrany spektakl, prosimy o kontakt z info@multiteatr.pl.

Mapa