Strach zżerać duszę

Teatr Powszechny w Warszawie
Scena Mała - Teatr Powszechny
Warszawa 03-801, ul. Jana Zamoyskiego 20
Gold
Silver
Reżyseria
Agnieszka Jakimiak
Obsada
Karolina Adamczyk, Grzegorz Artman, Klara Bielawka, Julian Świeżewski
Kategoria
Teatr
Typ
Dla Dorosłych
Długość
1 godz. 25 min

Opis


„Szczęście nie zawsze jest radosne” – to motto filmu o historii miłosnej młodego imigranta i starszej sprzątaczki, który w latach siedemdziesiątych wywołał zamęt w Niemczech. W Polsce XXI wieku szczęście, dobrobyt i spokój cały czas stanowią synonim godnego życia, ale rzadko zadajemy sobie pytanie: czyim kosztem jest nam dobrze i wygodnie?

„Strach zżerać duszę” to tragikomiczna opowieść o społeczeństwie, które tak dobrze czuje się we własnym, zamkniętym gronie, że za wszelką cenę usunie z horyzontu wszystkich, którzy nie wpisują się w jednolity krajobraz. To także portret naszych uprzedzeń, które bywają kuriozalne i śmieszne, przesadzone i absurdalne. Być może w chwili, w której śmiejemy się ze społecznych tabu, śmiejemy się tak naprawdę z nas samych – i być może ten śmiech bywa oczyszczający.

Spektakl zrealizowany w ramach projektu Czwarta Generacja, którego kuratorkami były: Agnieszka Jakimiak, Marta Keil i Iwona Nowacka. Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i Goethe-Institut w Warszawie.

Teatr Powszechny wprowadził szereg nowych zasad dot. uczestnictwa w wydarzeniach przez nas organizowanych w trosce o najwyższy komfort naszego spotkania.  Prosimy Państwa o zapoznanie się z nimi przed planowaną wizytą w Teatrze oraz ich ścisłe przestrzeganie w czasie udziału w wydarzeniu.

https://www.powszechny.com/aktualnosci/bezpieczna-wizyta-w-teatrze-poradnik.html

Na stronie Teatru znajduje się oświadczenie o stanie zdrowia. Akceptacja i złożenie wypełnionego oświadczenia jest warunkiem wejścia na widownię. Możecie Państwo wypełnić je w domu lub bezpośrednio przed spektaklem.

Dostępne terminy


Jak dokonać wymiany voucherów na bilety


  1. Z listy powyżej wybierz termin spektaklu.
  2. Na mapie Sali oznacz miejsca, które najbardziej Ci odpowiadają. Jeśli sala ma miejsca nienumerowane, podaj liczbę miejsc.
  3. Dla każdego wybranego miejsca podaj kod Vouchera MultiTeatr (jeden Voucher uprawnia do wymiany na jeden bilet).
  4. Podaj Swoje dane oraz adres email, na który mają zostać przesłane bilety.
  5. Po poprawnej weryfikacji kodów Voucherów MultiTeatr, bilety otrzymasz w formie pliku PDF, do samodzielnego wydruku.
  6. Bilety należy okazać w teatrze przy wejściu na salę, bezpośrednio przed spektaklem (w wyjątkowych sytuacjach mogą zostać Państwo poproszeni o okazanie biletów w kasie teatru).

W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z dokonaniem wyboru miejsc na wybrany spektakl, prosimy o kontakt z info@multiteatr.pl.