Sen nocy letniej

Wrocławski Teatr Lalek
Wrocławski Teatr Lalek - Duża Scena
Wrocław 50-525, pl. Teatralny 4
Platinum
Gold
Silver
Reżyseria
Krofta/Wojtyszko
Obsada
Anna Bajer, Agata Cejba, Kamila Chruściel, Aneta Głuch-Klucznik, Jolanta Góralczyk, Krzysztof Grębski, Radosław Kasiukiewicz, Marek Koziarczyk, Agata Kucińska, Konrad Kujawski, Marta Kwiek, Patrycja Łacina-Miarka, Anna Makowska-Kowalczyk, Tomasz Maśląkowski, Grzegorz Mazoń, Irmina Praszyńska, Sławomir Przepiórka, Edyta Skarżyńska, Piotr Starczak, Marek Tatko
Długość
1 godz. 10 min

Opis


Zgodnie z zapowiedzią duetu krofta/wojtyszko, odpowiedzialnego za koncepcję inscenizacyjną i reżyserię spektaklu, przedstawienie ma być świętem teatru, radosnym wydarzeniem teatralnym niosącym widzom nadzieję:

Chcemy w ciężkich czasach przypomnieć sobie, że teatr to nie tylko mądrości płynące ze sceny, „rząd dusz” i narzędzie zmieniania świata, ale też tylko i aż wspólna zabawa. Wygłupianie się, które przynosi ulgę i dodaje nadziei w trudnych chwilach. A tego tekstowi Shakespeare’a odmówić nie można: wygłupy są tutaj motorem dramaturgicznym, a Puk – postać choć wcale nie najważniejsza, to najbardziej rozpoznawalna – jest sercem tej komedii. Po dziesięciu latach spędzonych we Wrocławiu mamy poczucie, że WTL wypracował własny rozpoznawalny styl oparty na zabawie konwencjami, wysmakowanej formie plastycznej, muzyce na żywo i unikalnych talentach aktorów. Będzie to więc Shakespeare w stylu Wrocławskiego Teatru Lalek, „Sen nocy letniej”, który nie mógłby powstać nigdzie indziej, spektakl dla całych rodzin, w którym i dorośli, i dzieci znajdą coś dla siebie.

„Sen nocy letniej” to nie tylko jedna z najbardziej znanych i najczęściej wystawianych sztuk Williama Shakespeare’a, ale też jedna z najzabawniejszych. W tej wiktoriańskiej komedii romantycznej najważniejsza jest nie fabuła, pełna tak zwanych „plot holes” (czyli braków, niespójności fabularnych), i nie dramaturgia, ale nastrój i przekaz. Spektakl duetu krofta/wojtyszko będzie kolejnym w repertuarze WTL tytułem, którego twórcy mierzą się z wielką klasyką i reinterpretują ją w teatrze dla dzieci. Poprzednie przedstawienia w tym nurcie: „Czarodziejski flet”, „Lalka Kafki” i „Burza” są do dziś z powodzeniem grane dla szerokiej dziecięcej widowni. „Sen nocy letniej” to dla najmłodszych doskonałe wprowadzenie do twórczości Williama Shakespeare’a i wspaniały początek przygody z „dorosłą” teatralną klasyką.

Zdjęcia


Dostępne terminy


Jak dokonać wymiany voucherów na bilety


  1. Z listy powyżej wybierz termin spektaklu.
  2. Na mapie Sali oznacz miejsca, które najbardziej Ci odpowiadają. Jeśli sala ma miejsca nienumerowane, podaj liczbę miejsc.
  3. Dla każdego wybranego miejsca podaj kod Vouchera MultiTeatr (jeden Voucher uprawnia do wymiany na jeden bilet).
  4. Podaj Swoje dane oraz adres email, na który mają zostać przesłane bilety.
  5. Po poprawnej weryfikacji kodów Voucherów MultiTeatr, bilety otrzymasz w formie pliku PDF, do samodzielnego wydruku.
  6. Bilety należy okazać w teatrze przy wejściu na salę, bezpośrednio przed spektaklem (w wyjątkowych sytuacjach mogą zostać Państwo poproszeni o okazanie biletów w kasie teatru).

W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z dokonaniem wyboru miejsc na wybrany spektakl, prosimy o kontakt z info@multiteatr.pl.