Adres
31-121 Kraków
ul. Skarbowa 2
Telefon
(12) 623 79 59

Teatr Groteska w Krakowie jeden z najstarszych teatrów w Polsce. Przedstawienia Teatru Groteska kierowane są do widza wielopokoleniowego. Spektakle dla dzieci i młodzieży odznaczają się nie tylko ciekawą tematyką, ale także wykorzystaniem wielu form teatralnej ekspresji: lalki o zróżnicowanych technikach animacji, maski, kostiumy.
 
Prężnie działa także Scena dla dorosłych, na której wystawiane są utwory m.in. Sofoklesa, Woltera, Michaiła Bułhakowa.
 
Teatr Groteska jest, niezmiennie poszukującym nowych środków wyrazu artystycznego, teatrem plastycznym, operującym formą, barwą, materią, ruchem.

Dostępne spektakle


Bajka o Szewczyku

Obsada Rafał Szumski, Monika Filipowicz, Maja Kubacka
Reżyseria Krzysztof Falkowski
Długość 1 godz. 25 min

Ładne Kwiatki

Obsada Oliwia Jakubik Iwona Olszewska-Watemborska Maja Kubacka Paweł Mróz Rafał Szumski Bartosz Watemborski Wojciech Czarnota Katarzyna Kopczyk
Reżyseria Krzysztof Jędrysek
Długość 1 godz. 15 min

Mistrz i Małgorzata

Obsada Franciszek Muła, Krzysztof Grygier, Bartosz Watemborski, Lech Walicki, Marek Karpowicz, Iwona Olszewska
Reżyseria Waldemar Wolański
Długość 2 godz. 15 min

Calineczka

Obsada Monika Filipowicz, Małgorzata Hachlowska, Diana Jędrzejewska, Katarzyna Kopczyk, Krzysztof Grygier, Franciszek Muła, Rafał Szumski
Reżyseria Ireneusz Maciejewski
Długość 1 godz. 30 min

Tańcowały Dwa Michały

Obsada Diana Jędrzejewska, Bartosz Watemborski, Maja Kubacka, Małgorzata Hachlowska, Olga Przeklasa, Krzysztof Grygier, Lech Walicki
Reżyseria Włodzimierz Jasiński
Długość 1 godz. 30 min

Tygrys Pietrek

Obsada Barbara Cieślak, Maja Kubacka, Krzysztof Grygier, Bartosz Watemborski, Monika Filipowicz/Katarzyna Kopczyk, Oliwia Jakubik/Katarzyna Kopczyk
Reżyseria Grzegorz Kwieciński
Długość 1 godz. 10 min

Skąpiec

Obsada Małgorzata Hachlowska, Oliwia Jakubik, Diana Jędrzejewska, Wojciech Czarnota, Adam Godlewski, Krzysztof Grygier, Paweł Mróz, Lech Walicki, Karol Kubasiewicz (gościnnie)
Reżyseria Włodzimierz Nurkowski
Długość 2 godz.

Ania z Zielonego Wzgórza

Obsada Dominika Guzek/Natalia Hodurek (gościnnie PWST), Anna Sokołowska (gościnnie), Włodzimierz Jasiński Olga Przeklasa, Diana Jędrzejewska, Monika Filipowicz, Katarzyna Kopczyk, Bartosz Watemborski,
Reżyseria Adolf Weltschek
Długość 1 godz. 30 min

Brzydkie Kaczątko

Obsada Małgorzata Hachlowska, Barbara Cieślak, Iwona Olszewska, Lech Walicki, Krzysztof Grygier, Andrzej Kopczyk, Franciszek Muła, Monika Filipowicz, Olga Przeklasa
Reżyseria Beata Pejcz
Długość 1 godz. 15 min

Towarzystwo Pana Brzechwy

Obsada Barbara Cieślak Monika Filipowicz Diana Jędrzejewska Maja Kubacka Iwona Olszewska Adam Godlewski Krzysztof Grygier Lech Walicki Bartosz Watemborski Oliwia Jakubik
Reżyseria Jan Polewka
Długość 1 godz. 30 min

KTO POCIESZY PECHOWEGO NOSOROŻCA?

Obsada Diana Jędrzejewska, Maja Kubacka, Iwona Olszewska-Watemborska, Jakub Popławski, Łukasz Rutkowski, Lech Walicki
Reżyseria Lech Walicki
Długość 45 min.

Szpak Fryderyk, czyli bajka o szczurach

Obsada Małgorzata Hachlowska, Krzysztof Grygier, Stefan Ghiocel Dunka
Reżyseria Lech Walicki
Długość 1 godz. 15 min

RONJA, CÓRKA ZBÓJNIKA

Obsada
Reżyseria Daniel Arbaczewski
Długość

Mapa