Adres
58-300 Wałbrzych
Pl. Teatralny 1
Telefon
(74) 648 83 03

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu to teatr reinterpretacji klasyki i prapremier, teatr niekonwencjonalnych rozwiązań, teatr młodych twórców i artystycznych debiutów, teatr stawiający na edukację. Od 14 sezonów wymieniany wśród czołowych scen w Polsce, zapraszany na najważniejsze festiwale w kraju, laureat wielu nagród, mający w repertuarze spektakle czołowych polskich twórców.

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu współpracuje z innymi teatrami, instytucjami kultury i festiwalami, czego wyrazem są m,in. przedstawienia powstające jako koprodukcje. Pozostaje więc organizmem żywym, konfrontującym się z nowymi twórcami i nową widownią. Do tej pory zrealizował wspólne przedstawienia z m.in.: teatrami w Zabrzu, Szczecinie, Warszawie, Międzynarodowym Festiwalem „Konfrontacje Teatralne” w Lublinie czy Międzynarodowym Festiwalem Boska Komedia w Krakowie. 

Podejmuje śmiały dialog z rzeczywistością miasta, nie boi się mówić o specyficznych problemach wałbrzyskiej społeczności i przekłada jej sprawy na język sceny.

To teatr odważny, wrażliwy i potrzebny. Od 53 lat nieprzerwanie realizuje swoją misję teatru publicznego.

Dostępne spektakle


KIEDY MÓJ TATA ZMIENIŁ SIĘ W KRZAK

Obsada Angelika Cegielska, Michał Kosela, Karolina Krawiec, Ryszard Węgrzyn, Irena Wójcik
Reżyseria Jakub Skrzywanek
Długość 1 godz.

PO NAS CHOĆBY KOSMOS

Obsada Karolina Bruchnicka [g], Angelika Cegielska, Dorota Furmaniuk, Joanna Łaganowska, Czesław Skwarek
Reżyseria Paweł Świątek
Długość 1 godz. 10 min

DZIKI

Obsada Dorota Furmaniuk, Karolina Krawiec, Joanna Łaganowska, Mateusz Flis, Ryszard Węgrzyn oraz Chór Seniorów w składzie: Joanna Luklińska, Barbara Pielech, Barbara Stefanowicz, Dorota Witkowska, Ryszard Godlewski, Zbigniew Sowiński
Reżyseria Klaudia Hartung-Wójciak
Długość 45 min.

BABA-DZIWO

Obsada Angelika Cegielska, Sara Celler-Jezierska, Dorota Furmaniuk, Magdalena Jaworska [g], Irena Wójcik, Mateusz Flis, Michał Kosela, Wojciech Świeściak oraz ze specjalnym udziałem Prof. Krystyny Duniec
Reżyseria Dominika Knapik
Długość 1 godz. 10 min

Mapa