Adres
31-023 Kraków
Plac Świętego Ducha 1
Telefon
12 424 45 00

Działa nieprzerwanie od 1893 roku. Jedna z najsłynniejszych i najbardziej zasłużonych polskich scen. Gmach, zbudowany przez Jana Zawiejskiego, jest zaliczany do najcenniejszych zabytków architektury teatralnej w Europie. Na frontonie widnieje napis: „Kraków narodowej sztuce”. Wnętrza ozdabiają freski wiedeńskiego artysty Antona Tucha oraz słynna kurtyna Henryka Siemiradzkiego.

Dostępne spektakle


ZEMSTA

Obsada Hanna Bieluszko, Maciej Jackowski, Karolina Kamińska, Marcin Sianko, Mateusz Bieryt, Daniel Malchar, Feliks Szajnert
Reżyseria Anna Augustynowicz
Długość 2 godz.

Bóg...

Obsada Hanna Bieluszko
Reżyseria Maciej Wojtyszko
Długość 1 godz.

Tajemnice Wesela 1900

Obsada Karolina Kazoń, Tomasz Międzik, Rafał Sadowski, Rafał Dziwisz, Dorota Godzic, Maciej Jackowski, Anna Tomaszewska.
Reżyseria Magda Miklasz
Długość 50 min.

Rabacja

Obsada Agnieszka Judycka, Grzegorz Łukawski, Tomasz Międzik, Agnieszka Judycka, Jerzy Światłoń, Agnieszka Kościelniak, Sławomir Rokita, Tadeusz Zięba.
Reżyseria Jakub Roszkowski
Długość 1 godz.

Kariera Artura Ui

Obsada Dominika Bednarczyk, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Tomasz Augustynowicz, Rafał Dziwisz, Andrzej Grabowski, Grzegorz Łukawski, Karol Kubasiewicz, Daniel Malchar, Marcin Sianko, Wojciech Skibiński, Tadeusz Zięba, Michał Majnicz (gościnnie) Aleksandra Samelczak (AST WA), Kinga Bobkowska (AST WA), Stanisław Linowski (AST WA), Robert Ciszewski (AST WA), Michał Sikorski (AST WA), Hubert Fiebig (AST WA), Sebastian Magdziński (AST WA), Ireneusz Mosio (AST WA), Jakub Guszkowski (AST WA), Mateusz Górski (AST WA)
Reżyseria Remigiusz Brzyk
Długość 2 godz. 15 min

Impro

Obsada Jacek Englisz, Aleksander Fiałek, Karina Grabowska, Mateusz Janicki, Michał Kitliński, Wiktor Loga - Skarczewski, Maciej Półtorak, Maciek Sajur, Zuzanna Skolias, Wanda Skorny, Maria Spiss, Olga Szostak oraz dwójka aktorów Teatru im. J. Słowackiego Marta Waldera i Krzysztof Piątkowski. zdjęcia - Paulina Pajka
Reżyseria
Długość 2 godz.

W ogień!

Obsada Karolina Kazoń, Natalia Strzelecka, Mateusz Janicki (gościnnie), Marcin Kalisz (gościnnie), Wojciech Skibiński
Reżyseria Wojtek Klemm
Długość 2 godz.

Plastiki

Obsada Dominika Bednarczyk, Marta Waldera, Grzegorz Łukawski, Krzysztof Piątkowski, Jerzy Światłoń, Adam Milwiw-Baron
Reżyseria Grzegorz Wiśniewski
Długość 1 godz. 40 min

CHORY Z UROJENIA

Obsada Andrzej Grabowski, Lidia Bogaczówna, Natalia Strzelecka, Marta Waldera, Karolina Kamińska, Karolina Głąb (gościnnie), Tadeusz Kwinta (gościnnie), Rafał Dziwisz, Rafał Sadowski, Feliks Szajnert, Wojciech Skibiński, Grzegorz Łukawski, Krzysztof Jędrysek, Tomasz Wysocki, Tadeusz Zięba, Anna Tomaszewska.
Reżyseria Giovanni Pampiglione
Długość 2 godz. 10 min

Bolesław Śmiały

Obsada Pola Błasik, Dorota Godzic, Marta Konarska, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Rafał Dziwisz oraz występujący gościnnie Michał Majnicz.
Reżyseria Paweł Świątek
Długość 1 godz. 15 min

Stary testament-reanimacja

Obsada Pola Błasik, Marta Konarska, Agnieszka Kościelniak, Natalia Strzelecka, Anna Tomaszewska, Mateusz Bieryt, Maciej Jackowski, Tomasz Międzik, Antoni Milancej, Sławomir Rokita, Feliks Szajnert, Jerzy Światłoń, Tomasz Wysocki, Grażyna Misiorowska (gościnnie), Sylwester Piechura (gościnnie), Zbigniew Ruciński (gościnnie)
Reżyseria Agata Duda - Gracz
Długość 2 godz. 15 min

Bajki robotów

Obsada Agnieszka Judycka, Karolina Kamińska, Marta Malikowska (gościnnie), Krzysztof Jędrysek, Krzysztof Piątkowski
Reżyseria Agnieszka Olsten
Długość 1 godz.

Czarne papugi

Obsada Dominika Biernat (gościnnie), Pola Błasik, Lidia Bogaczówna, Iwona Budner (gościnnie), Monika Niemczyk (gościnnie), Natalia Strzelecka, Karol Kubasiewicz, Krzysztof Piątkowski, Rafał Szumera
Reżyseria Michał Borczuch
Długość 1 godz. 30 min

Minia-tour. Muzyczne biuro podróży

Obsada Katarzyna Zawiślak-Dolny, Karolina Kazoń, Ewelina Przybyła, Tadeusz Zięba, Grzegorz Łukawski, Rafał Dziwisz oraz muzycy: Michał Wierba (fortepian), Jacek Hołbowski (akordeon), Krzysztof Augustyn (kontrabas i gitara basowa), Damian Niewiński (drums) oraz Halina Jarczyk (skrzypce)
Reżyseria Halina Jarczyk
Długość 1 godz. 45 min

Bóg Mordu

Obsada Marta Konarska, Marcin Sianko, Marta Waldera, Rafał Dziwisz
Reżyseria Marek Gierszał
Długość 1 godz. 30 min

Hamlet

Obsada Hanna Bieluszko, Agnieszka Judycka, Tomasz Augustynowicz, Andrzej Grabowski, Maciej Jackowski, Mateusz janicki, Marcin Kalisz, Tomasz Międzik, Krzysztof Piątkowski, Wojciech Skibiński, Dominik Stroka, Jerzy Światłoń,
Reżyseria Bartosz Szydłowski
Długość 2 godz.

Kwiat paproci

Obsada Lidia Bogaczówna, Daniel Malchar, Tomasz Międzik, Anna tomaszewska, Antoni Milancej, Tomasz Wysocki, Karolina Kamińska, Dorota Godzic,
Reżyseria Jakub Krofta
Długość 2 godz.

Imię róży

Obsada Tomasz Augustynowicz, Mateusz Bieryt, Pola Błasik, Rafał Dziwisz, Maciej Jackowski, Karol Kubasiewicz, Grzegorz Łukawski, Tomasz Międzik, Antoni Milancej, Krzysztof Piątkowki, Sławomir Rokita i inni
Reżyseria Radosław Rychcik
Długość 1 godz.

Trzy kobiety

Obsada
Reżyseria Magda Miklasz
Długość

Wanda

Obsada Hanna Klepacka, Anna Paruszyńska, Marcin Kalisz, Tadeusz Zięba
Reżyseria Małgorzata Warsicka
Długość

Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną

Obsada Karolina Kazoń, Anna Paruszyńska, Marta Konarska, Natalia Strzelecka, Marta Waldera, Katarzyna Zawiślak-Dolny,
Reżyseria Paweł Świątek
Długość

Turnus mija, a ja niczyja

Obsada Rafał Szumera, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Antoni Milancej, Lidia Bogaczówna, Pola Błasik, Karol Kubasiewicz, Agnieszka Kościelniak, Daniel Malchar,
Reżyseria Cezary Tomaszewski
Długość 1 godz.

Lalka

Obsada Dominika Bednarczyk, Hanna Bieluszko, Karolina Kazoń, Karolina Kamiińska, Natalia Strzelecka, Mateusz Bieryt, Mateusz Janicki, Marcin Kalisz, Krzysztof Piątkowski, Wojciech Skibiński, Marcin Sianko, Feliks Szajnert,
Reżyseria Wojciech Klemm
Długość 1 godz.

Smok!

Obsada Bożena Adamek, Tadeusz Zięba, Antoni Milancej, Karol Kubasiewicz, Agnieszka Kościelniak, Maciej Jackowski, Marta Waldera, Tomasz Wysocki, Rafał Dziwisz, Agnieszka Judycka, Daniel Malchar,
Reżyseria Jakub Roszkowski
Długość 2 godz.

Bóg, ja i pieniądze.

Obsada Halina Bieluszko
Reżyseria Maciej Wojtyszko
Długość 1 godz. 20 min

BORN BY BONEY M

Obsada
Reżyseria Krzysztof Głuchowski
Długość 1 godz.

Mapa