Adres
31-023 Kraków
Plac Świętego Ducha 1
Telefon
12 424 45 00

Działa nieprzerwanie od 1893 roku. Jedna z najsłynniejszych i najbardziej zasłużonych polskich scen. Gmach, zbudowany przez Jana Zawiejskiego, jest zaliczany do najcenniejszych zabytków architektury teatralnej w Europie. Na frontonie widnieje napis: „Kraków narodowej sztuce”. Wnętrza ozdabiają freski wiedeńskiego artysty Antona Tucha oraz słynna kurtyna Henryka Siemiradzkiego.

Dostępne spektakle


ZEMSTA

Obsada Hanna Bieluszko, Maciej Jackowski, Karolina Kamińska, Marcin Sianko, Mateusz Bieryt, Daniel Malchar, Feliks Szajnert
Reżyseria Anna Augustynowicz
Długość 2 godz.

Rabacja

Obsada Agnieszka Judycka, Grzegorz Łukawski, Tomasz Międzik, Agnieszka Judycka, Jerzy Światłoń, Agnieszka Kościelniak, Sławomir Rokita, Tadeusz Zięba.
Reżyseria Jakub Roszkowski
Długość 1 godz.

CHORY Z UROJENIA

Obsada Andrzej Grabowski, Lidia Bogaczówna, Natalia Strzelecka, Marta Waldera, Karolina Kamińska, Karolina Głąb (gościnnie), Tadeusz Kwinta (gościnnie), Rafał Dziwisz, Rafał Sadowski, Feliks Szajnert, Wojciech Skibiński, Grzegorz Łukawski, Krzysztof Jędrysek, Tomasz Wysocki, Tadeusz Zięba, Anna Tomaszewska.
Reżyseria Giovanni Pampiglione
Długość 2 godz. 10 min

Bajki robotów

Obsada Agnieszka Judycka, Karolina Kamińska, Marta Malikowska (gościnnie), Krzysztof Jędrysek, Krzysztof Piątkowski
Reżyseria Agnieszka Olsten
Długość 1 godz.

Czarne papugi

Obsada Dominika Biernat (gościnnie), Pola Błasik, Lidia Bogaczówna, Iwona Budner (gościnnie), Monika Niemczyk (gościnnie), Natalia Strzelecka, Karol Kubasiewicz, Krzysztof Piątkowski, Rafał Szumera
Reżyseria Michał Borczuch
Długość 1 godz. 30 min

Hamlet

Obsada Hanna Bieluszko, Agnieszka Judycka, Tomasz Augustynowicz, Andrzej Grabowski, Maciej Jackowski, Mateusz janicki, Marcin Kalisz, Tomasz Międzik, Krzysztof Piątkowski, Wojciech Skibiński, Dominik Stroka, Jerzy Światłoń,
Reżyseria Bartosz Szydłowski
Długość 2 godz.

Kwiat paproci

Obsada Lidia Bogaczówna, Daniel Malchar, Tomasz Międzik, Anna tomaszewska, Antoni Milancej, Tomasz Wysocki, Karolina Kamińska, Dorota Godzic,
Reżyseria Jakub Krofta
Długość 2 godz.

Imię róży

Obsada Tomasz Augustynowicz, Mateusz Bieryt, Pola Błasik, Rafał Dziwisz, Maciej Jackowski, Karol Kubasiewicz, Grzegorz Łukawski, Tomasz Międzik, Antoni Milancej, Krzysztof Piątkowki, Sławomir Rokita i inni
Reżyseria Radosław Rychcik
Długość 1 godz.

Turnus mija, a ja niczyja

Obsada Rafał Szumera, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Antoni Milancej, Lidia Bogaczówna, Pola Błasik, Karol Kubasiewicz, Agnieszka Kościelniak, Daniel Malchar,
Reżyseria Cezary Tomaszewski
Długość 1 godz.

Lalka

Obsada Dominika Bednarczyk, Hanna Bieluszko, Karolina Kazoń, Karolina Kamiińska, Natalia Strzelecka, Mateusz Bieryt, Mateusz Janicki, Marcin Kalisz, Krzysztof Piątkowski, Wojciech Skibiński, Marcin Sianko, Feliks Szajnert,
Reżyseria Wojciech Klemm
Długość 1 godz.

MIŁOŚĆ

Obsada Anna Polony, Jan Peszek
Reżyseria Błażej Peszek
Długość 1 godz.

Bóg, ja i pieniądze.

Obsada Halina Bieluszko
Reżyseria Maciej Wojtyszko
Długość 1 godz. 20 min

O kotach

Obsada Mateusz Bieryt, Tomasz Wysocki, Anna Tomaszewska, Agnieszka Kościelniak
Reżyseria Tomasz Cyz
Długość 1 godz.

BORN BY BONEY M

Obsada
Reżyseria Krzysztof Głuchowski
Długość 1 godz.

BALLADYNA

Obsada Katarzyna Zawiślak - Dolny, Natalia Strzelecka, Marta Konarska, Marta Waldera, Dominika Bednarczyk, Alina Szczegielniak, Karolina Kazoń, Rafał Dziwisz, Karol Kubasiewicz, Rafał Szumera, Marcin Sianko,
Reżyseria Paweł Świątek
Długość 1 godz.

Ludwiczek

Obsada Ewelina Cassette, Karolina Kamińska, Karolina Kazoń, Tomasz Międzik, Daniel Malchar, Rafał Szumera, Alina Szczegielniak, Antoni Milancej,
Reżyseria Daniel Malchar, Rafał Szumski
Długość 1 godz.

Ameri cane

Obsada Grzegorz Łukawski
Reżyseria Mirek Kaczmarek
Długość 1 godz.

Jedzonko

Obsada Lidia Bogaczówna, Agnieszka Kościelniak, Marta Konarska, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Karol Kubasiewicz, Sławomir Rokita, Feliks Szajner
Reżyseria Katarzyna Szyngiera
Długość 1 godz.

Mapa