Adres
Warszawa
6. piętro, pl. Defilad 1, 00-901

Nowy sezon w Teatrze 6. piętro zbliża się wielkimi krokami. 

Wraz z jego nadejściem czeka nas wiele fantastycznych, teatralnych emocji. Przed nami spektakle znane i lubiane, premiery nowych, wspaniałych teatralnych sztuk z wyjątkowymi obsadami, a także koncerty na naszej scenie muzycznej.

Rozpoczynamy nowy sezon teatralny spektaklem, który swoją premierę miał w czerwcu – „Piękna Lucynda”, czyli pełna rozkoszy komedia muzyczna w reżyserii dyrektora artystycznego Teatru – Eugeniusza Korina. Polska komedia muzyczna skrząca się zabawną erotyką, wpadającymi w ucho piosenkami, inteligentna, pikantna i dowcipna zarazem.

Na naszą scenę powraca także spektakl „Samotny zachód”, również wyreżyserowany przez Eugeniusza Korina. Dramat Martina McDonagha, którego bohaterowie marzą o miłości i nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, kim są: dwóch nienawidzących się braci - jeden sadysta, drugi bigot; osiemnastoletnia sprzedawczyni bimbru i ksiądz – alkoholik, próbujący uratować ich grzeszne dusze.

Na deski Teatru 6.piętro powrócą także tytuły: „Zagraj to jeszcze raz, Sam”, czyli pierwsza częścią tryptyku „Miłość, Zdrada i Wybaczenie” według Woody’ego Allena w reżyserii Eugeniusza Korina, zobaczymy również „Miłość w Saybrook”.

W naszym repertuarze pojawią się dotychczas grane spektakle, przejmująca sztuka, która ukazuje dramatyczny obraz zagubienia współczesnego nam świata: „Niezwyciężony” według tekstu Torbena Bettsa w reżyserii Eugeniusza Korina. Wracamy również ze spektaklem, który jest jednym z najważniejszych dzieł w kanonie literackiej klasyki, czyli z „Wujaszkiem Wanią” Antoniego Czechowa w reżyserii Andrzeja Bubienia. W nowym sezonie na scenę powróci „Ożenek” - nieśmiertelna komedia Nikołaja Gogola w reżyserii Andrzeja Bubienia.

W repertuarze znajdziecie także „Boga mordu” - wybuchową mieszanka błyskotliwego tekstu Yasminy Rezy i brawurowej gry aktorskiej w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej i „Fredro dla Dorosłych – Mężów i Żon”, spektakl będący inteligentną zabawą z tradycją teatralną. Opowiadana z żywiołowym humorem historia o zdradzających i zdradzanych: mężach, żonach i ich kochankach, z zaskakującą puentą i dużą dozą niepoprawności.

Dla wszystkich miłośników satyry jesienią na scenie ponownie pojawi się teatralna wersja "Szkła kontaktowego", programu telewizyjnego cieszącego się ogromną popularnością wyreżyserowana przez Eugeniusza Korina. "Szkło kontaktowe live&touch" - taki tytuł nosi spektakl, który powstał wspólnym wysiłkiem Teatru 6.piętro i TVN24.

Na naszej scenie zobaczycie Państwo także „Miłość” - gościnny spektakl Teatru Słowackiego w Krakowie w reżyserii Błażeja Peszka. Przypadkowe spotkanie dwojga ludzi. Łączą ich podeszły wiek, samotność i lęk przed rodzącym się uczuciem. On – bezdomny, zajmujący się na co dzień fotografią ekscentryk. Ona – pozbawiona wzroku marzycielka, żyjąca obrazem miasta zapamiętanym z dzieciństwa. On – wspaniały Jan Peszek. Ona – niepowtarzalna, obchodząca jubileusz 60-lecia pracy zawodowej, Anna Polony. Miłość to wzruszająca i dowcipna opowieść o odkrywaniu namiętności i rodzącej się erotycznej fascynacji dwójki dojrzałych osób. To historia o poszukiwaniu uczucia, bliskości i niezgodzie na przemijanie. O rozpaczliwej potrzebie widzenia i zobaczenia drugiego człowieka.

Niesłabnącym zainteresowaniem wśród widzów cieszy się spektakl, będący samą prawdą o kulisach władzy, który ponownie zagości w naszym teatrze: „Ucho prezesa, czyli scheda” w reżyserii Tadeusza Śliwy.

Na scenie muzycznej zagoszczą między innymi Sławek Uniatowski i Zakopower.

Zapraszamy również na kolejne wystawy w ramach projektu „Sztuka na 6.” wspierającego młodych, polskich artystów.

Przed nami także kolejny rok działań i inicjatyw społecznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, spotkań, warsztatów, paneli edukacyjnych.

Dostępne spektakle


BÓG MORDU

Obsada Anna Dereszowska, Jolanta Fraszyńska, Cezary Pazura, Michał Żebrowski
Reżyseria Małgorzata Bogajewska
Długość 1 godz. 45 min

NIEZWYCIĘŻONY

Obsada Agnieszka Grochowska, Bartłomiej Topa, Aleksandra Popławska, Szymon Bobrowski
Reżyseria Eugeniusz Korin
Długość 2 godz. 45 min

Ucho Prezesa czyli SCHEDA

Obsada Robert Górski, Mikołaj Cieślak, Izabela Dąbrowska, Joanna Żółkowska, Cezary Pazura, Janusz Chabior, Lesław Żurek, Paweł Koślik, Krzysztof Dracz, Tomasz Sapryk, Jerzy Bończak
Reżyseria Tadeusz Śliwa
Długość 2 godz.

ZAGRAJ TO JESZCZE RAZ, SAM

Obsada Kuba Wojewódzki, Michał Żebrowski, Małgorzata Socha, Barbara Kurdej-Szatan, Daniel Olbrychski, Anna Cieślak
Reżyseria Eugeniusz Korin
Długość 2 godz. 10 min

MIŁOŚĆ W SAYBROOK

Obsada Szymon Bobrowski, Barbara Kurdej-Szatan / Anna Cieślak, Marcin Perchuć, Katarzyna Kwiatkowska, Wiktor Zborowski, Joanna Liszowska, Andrzej Poniedzielski,
Reżyseria Eugeniusz Korin
Długość 1 godz. 30 min

PIĘKNA LUCYNDA

Obsada Adriana Kalska / Joanna Liszowska / Dorota Stalińska / Hanna Śleszyńska / Magdalena Zawadzka / Piotr Gąsowski / Jarosław Gajewski / Kazimierz Kaczor / Rafał Królikowski / Sylwester Maciejewski / Mikołaj Roznerski / Krzysztof Tyniec
Reżyseria Eugeniusz Korin
Długość

ART

Obsada Michał Żebrowski, Janusz Chabior, Borys Szyc
Reżyseria Eugeniusz Korin
Długość 1 godz. 20 min

Mapa