Adres
31-121 Kraków
ul. Skarbowa 2
Telefon
(12) 623 79 59

Teatr Groteska w Krakowie jeden z najstarszych teatrów w Polsce. Przedstawienia Teatru Groteska kierowane są do widza wielopokoleniowego. Spektakle dla dzieci i młodzieży odznaczają się nie tylko ciekawą tematyką, ale także wykorzystaniem wielu form teatralnej ekspresji: lalki o zróżnicowanych technikach animacji, maski, kostiumy.
 
Prężnie działa także Scena dla dorosłych, na której wystawiane są utwory m.in. Sofoklesa, Woltera, Michaiła Bułhakowa.
 
Teatr Groteska jest, niezmiennie poszukującym nowych środków wyrazu artystycznego, teatrem plastycznym, operującym formą, barwą, materią, ruchem.

Dostępne spektakle


Kandyd, czyli optymizm

Obsada Andrzej Kopczyk, Olga Przeklasa, Małgorzata Hachlowska, Krzysztof Prystupa, Franciszek Muła , Lech Walicki , Marek Karpowicz, Rafał Szumski, Monika Filipowicz
Reżyseria Paweł Aigner
Długość 2 godz.

Kot w butach

Obsada Diana Jędrzejewska, Olga Przeklasa, Krzysztof Grygier, Rafał Szumski, Paweł Mróz, Lech Walicki
Reżyseria Robert Jarosz
Długość 1 godz. 35 min

Zagraj to jeszcze raz sam

Obsada Lech Walicki
Reżyseria Lech Walicki
Długość 55 min.

Czerwony Kapturek

Obsada Monika Filipowicz, Małgorzata Hachlowska, Małgorzata Brożonowicz - Sienkiewicz, Maja Kubacka, Marek Karpowicz, Andrzej Kopczyk, Lech Walicki
Reżyseria Waldemar Wolański
Długość 1 godz. 30 min

Mistrz i Małgorzata

Obsada Franciszek Muła, Krzysztof Grygier, Bartosz Watemborski, Lech Walicki, Marek Karpowicz, Iwona Olszewska
Reżyseria Waldemar Wolański
Długość 2 godz. 15 min

Tygrys Pietrek

Obsada Barbara Cieślak, Maja Kubacka, Krzysztof Grygier, Bartosz Watemborski, Monika Filipowicz/Katarzyna Kopczyk, Oliwia Jakubik/Katarzyna Kopczyk
Reżyseria Grzegorz Kwieciński
Długość 1 godz. 10 min

Skąpiec

Obsada Małgorzata Hachlowska, Oliwia Jakubik, Diana Jędrzejewska, Wojciech Czarnota, Adam Godlewski, Krzysztof Grygier, Paweł Mróz, Lech Walicki, Karol Kubasiewicz (gościnnie)
Reżyseria Włodzimierz Nurkowski
Długość 2 godz.

O Kasi, co gąski zgubiła

Obsada Barbara Cieślak, Diana Jędrzejewska, Maja Kubacka, Krzysztof Grygier, Paweł Mróz, Adam Godlewski
Reżyseria Grzegorz Kwieciński
Długość 1 godz. 30 min

Brzydkie Kaczątko

Obsada Małgorzata Hachlowska, Barbara Cieślak, Iwona Olszewska, Lech Walicki, Krzysztof Grygier, Andrzej Kopczyk, Franciszek Muła, Monika Filipowicz, Olga Przeklasa
Reżyseria Beata Pejcz
Długość 1 godz. 15 min

Dzienniki gwiazdowe

Obsada Monika Filipowicz, Olga Przeklasa, Wojciech Czarnota, Adam Godlewski, Krzysztof Grygier, Włodzimierz Jasiński, Jakub Popławski, Lech Walicki, Bartosz Watemborski
Reżyseria Adolf Weltschek
Długość 1 godz. 50 min

KTO POCIESZY PECHOWEGO NOSOROŻCA?

Obsada Diana Jędrzejewska, Maja Kubacka, Iwona Olszewska-Watemborska, Jakub Popławski, Łukasz Rutkowski, Lech Walicki
Reżyseria Lech Walicki
Długość 45 min.

Cudowna Lampa Aladyna

Obsada Julia Dyga, Dominik Gorbaczyński, Krzysztof Grygier, Małgorzata Hachlowska, Włodzimierz Jasiński, Andrzej Kopczyk, Franciszek Muła, Olga Przeklasa, Bartosz Watemborski
Reżyseria Włodzimierz Nurkowski
Długość 1 godz. 30 min

BAŚŃ O KOPCIUSZKU

Obsada Myszka - Dwórka, Księżniczka: Małgorzata Brożonowicz Myszka - Dwórka, Księżniczka, Wróżka: Ilona Buchner Macocha: Barbara Cieślak Kopciuszek: Iwona Olszewska-Watemborska Siostra Kopciuszka: Maja Kubacka Siostra Kopciuszka: Olga Przeklasa Ojciec Kopciuszka: Włodzimierz Jasiński Szczurek, Dworzanin: Krzysztof Grygier Książę: Andrzej Kopczyk Herod, Dworzanin: Adam Godlewski
Reżyseria Grzegorz Kwieciński
Długość 1 godz. 30 min

DZIKIE ŁABĘDZIE

Obsada Barbara Cieślak, Małgorzata Hachlowska, Maja Kubacka, Karolina Lichocińska, Katarzyna Kopczyk, Bartłomiej Olszewski, Lech Walicki, Bartosz Watemborski, Gabriela Oberbek, Jarosław Kozielski, Tomasz Frąszczak
Reżyseria Jerzy Bielunas
Długość 1 godz. 20 min

Przygody Dziesięciu Skarpetek

Obsada
Reżyseria Lech Walicki
Długość 1 godz.

Mapa