Adres
00-144 Warszawa
Al. Solidarności 93

Teatr Kamienica jest to prywatny teatr dramatyczny w Warszawie, założony i prowadzony przez Emiliana Kamińskiego. 27 marca 2009 roku w czasie Międzynarodowego Dnia Teatru oraz w setną rocznicę wybudowania kamienicy odbyło się uroczyste otwarcie Teatru Kamienica. Teatr składa się z trzech scen: Oficyna, Parter, Piwnicy Warsza a także Naszej Warszawy.
 
W repertuarze teatru znajdują się spektakle dla widzów dorosłych oraz bajki dla dzieci. Dodatkowo przy teatrze działa Mała Kamienica - autorski program kulturalno-edukacyjnym skierowany do młodych widzów, którego głównym celem jest zapoznanie dzieci z wielobarwnym światem teatralnym, ukazanie, że teatr może być niezwykle różnorodny.

Dostępne spektakle


W obronie jaskiniowca

Obsada Emilian Kamiński
Reżyseria Emilian Kamiński
Długość 1 godz. 20 min

Kolacja na cztery ręce

Obsada Emilian Kamiński, Olaf Lubaszenko, Maciej Miecznikowski
Reżyseria Krzysztof Jasiński
Długość 1 godz. 40 min

ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia

Obsada Dorota Kamińska, Ewa Lorska, Jakub Przebindowski, Katarzyna Pakosińska, Krystyna Tkacz, Laura Raab, Paweł Burczyk, Sambor Czarnota, Tomasz Gęsikowski, Władysław Grzywna, Andżelika Piechowiak
Reżyseria Emilian Kamiński
Długość 2 godz.

Ania z Zielonego Wzgórza

Obsada Olga Sarzyńska, Joanna Pach-Żbikowska/Izabela Gwizdak, Katarzyna Skarżanka, Anna Zagórska, Witold Bieliński i Karol Stępkowski
Reżyseria Karol Stępkowski
Długość 2 godz.

My dzieci z dworca ZOO

Obsada Magdalena Nieć, Gracja Niedźwiedź, Katarzyna Ptasińska, Marcel Sabat, Adam Serowaniec
Reżyseria Giovanny Castellanos
Długość 1 godz. 40 min

Lekko nie będzie

Obsada Jan Jankowski/Tomasz Sapryk, Zofia Zborowska/Katarzyna Grabowska, Lucyna Malec/Andżelika Piechowiak, Julia Rosnowska/Milena Staszuk, Kacper Kuszewski
Reżyseria Tomasz Sapryk
Długość 1 godz. 40 min

Wiera Gran

Obsada Justyna Sieńczyłło, Paweł Burczyk
Reżyseria Barbara Sass
Długość 1 godz. 30 min

SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw

Obsada Piotr Ligienza, Jacek Rozenek, Norbert Kaczorowski, Milena Staszuk, Agnieszka Wielgosz, Paulina Holtz, Piotr Skarga, Tomasz Obara,Anna Powierza, Arkadiusz Janiczek
Reżyseria Emilian Kamiński
Długość 2 godz.

Via-gra

Obsada Justyna Sieńczyłło, Przemysław Bluszcz, Waldemar Błaszczyk
Reżyseria Tomasz Obara
Długość 1 godz. 40 min

Tresowany mężczyzna

Obsada Justyna Sieńczyłło, Katarzyna Kwiatkowska, Marta Chodorowska, Adam Serowaniec
Reżyseria Zespołowa praca twórców spektaklu
Długość 1 godz. 50 min

Test

Obsada Aleksandra Grzelak, Daria Widawska/ Ilona Wrońska, Jarosław Boberek, Mariusz Słupiński
Reżyseria Tomasz Obara
Długość 1 godz. 40 min

Czarna Komedia

Obsada Mateusz Damięcki, Jan Wieczorkowski, Marieta Żukowska, Marta Wierzbicka, Elżbieta Jarosik, Andżelika Piechowiak, Anna Maria Jarosik, Tomasz Sapryk, Jacek Lenartowicz, Jacek Kopczyński i Albert Osik.
Reżyseria Tomasz Sapryk
Długość 1 godz. 50 min

Niespodzianka

Obsada Joanna Liszowska/Paulina Holtz, Sambor Czarnota, Krzysztof Kiersznowski, Elżbieta Jarosik/Małgorzata Sadowska, Krystian Kukułka
Reżyseria Emilian Kamiński
Długość 1 godz. 40 min

Dobry wieczór z Pakosińską

Obsada Katarzyna Pakosińska
Reżyseria Krzysztof Jaślar
Długość 1 godz. 30 min

BLEF

Obsada Jan Wieczorkowski/Michał Rolnicki, Kamil Kula/Adam Serowaniec, Katarzyna Ankudowicz/Ilona Wrońska, Marcin Perchuć/Maciej Wierzbicki
Reżyseria Marcin Perchuć
Długość 1 godz. 40 min

Zacznijmy jeszcze raz

Obsada Aldona Jankowska, Tomasz Sapryk
Reżyseria Tomasz Sapryk
Długość 1 godz. 40 min

Wszechmocni w sieci

Obsada Olga Sarzyńska, Dominika Majewska, Katarzyna Ucherska, Maria Sobocińska, Marcin Stępniak
Reżyseria Wawrzyniec Kostrzewski
Długość 1 godz. 10 min

Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus

Obsada Piotr Gąsowski. Gościnnie, w nagraniach filmowych występują: Joanna Kołaczkowska, Joanna Kurowska, Katarzyna Skrzynecka, Hanna Śleszyńska, Halina Bednarz, Izabela Dąbrowska, Martyna Kliszewska, Anna Modrzejewska, Andżelika Piechowiak, Janusz Chabior, Waldemar Błaszczyk, Waldemar Grzywna, Sebastian Konrad, Albert Osik, Piotr Zelt.
Reżyseria Jakub Przebindowski
Długość 1 godz. 30 min

Kobieta, która ugotowała męża

Obsada Dorota Chotecka, Michalina Sosna, Marta Chodorowska, Jacek Lenartowicz
Reżyseria Tomasz Obara
Długość 1 godz. 40 min

UPIÓR W KUCHNI

Obsada Maria Pakulnis, Andżelika Piechowiak, Sławomir Orzechowski, Jerzy Bończak, Krzysztof Kiersznowski
Reżyseria Tomasz Sapryk
Długość 1 godz. 30 min

Mapa