Wrocławski Teatr Lalek - Scena na Piętrze

Adres
50-525 Wrocław
pl. Teatralny 4
Telefon
(71) 335 49 11

Wrocławski Teatr Lalek jest obecnie jednym z największych w Polsce i największym na Dolnym Śląsku teatrem programowo skierowanym do dzieci i młodzieży. Jest też zaliczany do najlepszych scen lalkowych w Polsce, doceniany przez krytyków teatralnych i widzów w całym kraju.
 
Jest to także Teatr, w którym zarówno kilkulatki, jak i młodzież oraz dorośli mogą się zetknąć się z bogactwem form teatralnych, tych tradycyjnych i tych nowoczesnych – od klasycznych technik lalkowych po projekcje multimedialne, taniec współczesny czy inscenizacje tekstów z nurtu postdramatycznego. Do pracy nad nowymi sztukami – najczęściej pisanymi specjalnie na zamówienie – stara się zapraszać artystów, którzy uznanie zdobyli dzięki spektaklom dla dorosłych, a twórczość przeznaczoną dla młodszych widzów traktują jako wyzwanie i przygodę
 
Równolegle z działalnością artystyczną stopniowo zwiększa się aktywność edukacyjna teatru – cykle warsztatów dla dzieci we wszystkich grupach wiekowych. Teatr prowadzi zajęcia dla dzieci i rodziców, grup przedszkolnych i szkolnych.
 
W 2016 roku Wrocławski Teatr Lalek obchodzi 70-lecie istnienia.

Dostępne spektakle


Kręcipupa (1-5 lat)

Obsada Tomasz Maśląkowski, Grzegorz Mazoń
Reżyseria Tomasz Maśląkowski
Długość 1 godz.

Afrykańska Przygoda (1-3)

Obsada Patrycja Łacina-Miarka, Edyta Skarżyńska, Tomasz Maśląkowski
Reżyseria Mariola Fajak-Słomińska, Janusz Słomiński
Długość 30 min.

Zostań moim przyjacielem (3+)

Obsada
Reżyseria Krzysztof Grębski
Długość 1 godz.